Tee annetus

Vähiravifond toetab 41-aastast üliharuldase põskkoopavähiga pereema

Viimaste nädalate jooksul oleme ulatanud abikäe kümnele inimesele, panustades nende ravidesse - eeldusel, et need on mõjusad - vähemalt 65 000 eurot.

Ühel abisaajal, 41-aastasel naisel, on põskkoopas pehmete kudede pahaloomuline kasvaja.

Naine tunnistab:
"2017. aasta alguses pöördusin perearsti poole, kuna kaelal oli juba pikemat aega suurenenud lümfisõlm. Tundsin ennast hästi ja suurenenud lümfisõlm mulle mingeid kaebusi ei põhjustanud. Arst suunas mind hematoloogi vastuvõtule.
Tehti väga põhjalikud vereproovid, mis olid kõik korras. Võeti biopsia lümfisõlmest ja seda uuriti pikalt Tartus ja Tallinnas. Ei saadud täpselt aru, kas tegu on kasvajaliku või põletikulise protsessiga ehk põletikulise pseudotuumoriga.
Võeti biopsia põskkoopast, mille alusel pandi esialgne diagnoos: parema maksillaarkoopa pahaloomuline kasvaja. Patoloogid soovitasid koeproovid saata veel edasisteks ja põhjalikumateks uuringuteks mõnda Ameerika vähiravikliinikusse, kuna kahtlustasid harva esinevat kasvajatüüpi. Ameerikast tulnud diagnoos oli parema põskkoopa pehmete kudede vähk - väga harva esinev kasvajatüüp.  
Olen saanud kolme erinevat keemiaravi, mis pole mõjunud nii nagu vaja ja mis sümptomeid ei vähendanud. Kõige ebameeldivam ja häirivam sümptom on parema näopiirkonna närvivalud. Samuti tugevalt suurenenud lümfisõlmedepakett paremal pool kaelal.
Raviarst pakkus välja koeproovide geeniuuringu Ameerikas, et selgitada välja, mis oleks parim ravim. Uuringust tuli kaks ravimisoovitust, mis võiksid minu seisundit parandada ja kontrolli all hoida. Ravimi ühe kuu maksumus on üle 3000 euro ja haigekassa seda ei kompenseeri.
Meie perele käiks see summa üle jõu. Olen väga tänulik vähiravifondile “Kingitud Elu" postiivse vastuse eest. Suur ja siiras tänu kõigile toetajatele."

Lisaks noorele naisele saavad fondile loota veel ka viis eakat inimest: kaks üle 70-aastast meest ja kolm üle 70-aastast naist. Kahel neist on maovähk, ühel kõhunäärmevähk, ühel kopsuvähk ja ühel ajuvähk.

Ühtlasi jätkab fond 57-aastase professor Ruth Alase toetamist võitluses kopsuvähiga. Tema ravimile Keytruda kulub ligi 6000 eurot kuus. Alast toetab vähiravifond eelmise aasta suvest alates.

Jaga artiklit:

Viimased uudised

Kingitud Elu kuum suvi: abitaotlejate arvu kasv 41 protsenti viib vähiravifondi raskete otsuste juurde  
30.06.2024
Viljandi Kultuuriakadeemia tudeng korraldab lõputööna kontserdisarja Kingitud Elu toetuseks
11.04.2024
Kingitud Elu on 10 aastaga abistanud üle 2000 inimese ning kogunud üle 23 miljoni euro annetusi  
06.02.2024